Haberi Profilinde Paylaş
Font

Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

28.10.2011 | Bu haber 573 defa okunmuş...


Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmesi için kurban kesim noktalarını belirledi ve birimler arasında görev dağılımını yaptı. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü, Zabıta ve İtfaiye başta olmak üzere birçok birim, Kurban Bayramı hazırlıklarına başladı. Belediye birimleri arasında koordinasyonun sağlanması için görevlendirmeler de yapıldı. 

Büyükşehir Belediyesi, Yeşilbahçe Mahallesi'ndeki Kapalı Cumartesi Pazarı (Dedeman karşısı), Meltem Mahallesi'nde de LPG'li araç muayene istasyonunu (Yeni Adliye Sarayı yanı) kurban kesim yerleri olarak belirledi. 

Veteriner Müdürlüğü'nün ücretsiz kesim yerlerinde kurbanlıkların canlı ve kesim sonu muayenelerini yapacağı, Sağlık Müdürlüğü çalışanlarının da olası yaralanmalara karşı kesim yerlerinde hazır bulunacağı bildirildi. 

Açıklamaya göre, bayramda Zabıta Dairesi Başkanlığı personeli de görevde olacak. Zabıta ekipleri, arefe günü açık yiyecek ve içecek üretimi ile satışını gerçekleştiren iş yerlerinde denetimlerini artıracak. 

Vatandaşlar, şikayetlerini 249 50 84 numaralı zabıta merkezine bildirebilecek. ASAT Genel Müdürlüğü de su ve kanalizasyon hizmetlerinde meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluk karşısında nöbetçi ekip bulunduracak. Vatandaşlar, herhangi bir su arızası durumunda Alo ASAT 185 numaralı telefonu 24 saat arayabilecekler. 

İtfaiye Dairesi Başkanlığı da bayram boyunca görevde olacak. İtfaiye ekipleri 10 ayrı grup, 250 personelle 24 saat çalışmalarını sürdürecek. Merkez grup başta olmak üzere, Cumhuriyet İtfaiye İstasyonu, Fener, Döşemealtı, Varsak, Aksu, Beldibi, Kaleiçi, Çamlıbel, Gürsu grupları ve motorize ekipler olası bir yangına karşı 24 saat göreve hazır olacak. 

Vatandaşlar olası yangın ihbarını Alo İtfaiye 110 numaralı telefona yapabilecek. Bayram öncesi ve bayramda en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunan mezarlıklarda da gerekli önlemler alınacak. Andızlı ve Uncalı mezarlıklarında arefe günü ve bayramda 9 din görevlisi hazır bekleyecek. Mezarlıklarda vatandaşlara şeker ikram edilecek. 

13954997804ea9281d81220171518617 (1)-28.10.2011__650X355.jpg


Haberi Profilinde Paylaş
Font
7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vereceksiniz?

Ak Parti

CHP

MHP

Diğer

Ankete Katıl